Interaktivní tabule

Na interaktivní tabuli lze vytvářet všemožná kouzla. Nabízíme inspirace pro SMART Notebook, ale podobné funkce i v softwarech pro jiné tabule. 

 • SMART Notebook - Práce s textem na interaktivní tabuli
  Jak vložit na pracovní plochu SMART Notebooku text? Jak a proč text formátovat?  Na tyto otázky najdete odpověď v tomto videu. Poradíme Vám také, jak využít toolkit Text splitter pro rychlou a snadnou přípravu textů do vašich prezentací.
 • SMART Notebook - Kreslíme obrázky na interaktivní tabuli
  Pomocí nástroje Pero a Výplň můžete vytvořit své vlastní obrázky, se kterými lze dále pracovat v prezentacích. Pokud budou děti v matematice počítat sluníčka, která si samy nakreslily, bude je vyučování určitě bavit. Návod, jak na to, najdete v tomto videu.
 • SMART Notebook - Vrstvení objektů na interaktivní tabuli
  Ukázka využití vrstvení objektů na pracovní ploše interaktivní tabule v prostředí softwaru SmartNotebook. Tipy, doporučení a popis práce, jak měnit pořadí objektů.
 • SMART Notebook - Kreativní pero
  Ukázka jednoho úžasného nástroje softwaru SmartNotebook, který lze velmi dobře využít pro upoutání pozornosti na detail v prezentaci či spojování objektů. Popis postupu, jak s tímto nástrojem pracovat.
 • SMART Notebook - Tvůrce cvičení
  Příklady výukových materiálů, ve kterých je využitá funkce Tvůrce cvičení softwaru SmartNotebook a popis pracovního postupu, jak tuto funkci vytvořit. Tipy do výuky, doporučení a upozornění na úskalí.
 • SMART Notebook - Nahrávání stránky
  Ukázka výukových materiálů, ve kterých je využitá funkce Nahrávání stránky  softwaru SmartNotebook. Popis postupu, jak  Nahrávání stránky vytvořit.  Na co si dát pozor. Tipy do výuky.
 • SMART Notebook - Animace na interaktivní tabuli
  Ukázka možností animace v konkrétních přípravách v softwaru SmartNotebook a seznámení s postupem, jak animaci přiřadit k objektům na pracovní ploše.
 • SMART Notebook - Využití lupy na interaktivní tabuli
  V Galerii SMART Notebook najdete zajímavý objekt - lupu. Vznikl seskupením několika objektů a díky tomu lze měnit jeho barvu a využít lupu pro zajímavé činnosti. Inspirujte se a hledejte další možnosti.
 • SMART Notebook - Galerie - tvorba vlastního obsahu
  V Galerii SMART Notebooku je spousta obrázků, videí, toolkitů, ... Věděli jste, že si můžete v této databázi tvořit vlastní obsah a mít tak vše, co potřebujete k tvorbě výukových materiálů, vždy po ruce? Inspirujte se.
 • SMART Notebook - Jak pracovat s odkazy na interaktivní tabuli
  Návod, jak vytvářet odkazy v prostředí softwaru SmartNotebook. Postup činností k připojení odkazu na internet, souboru v počítači, přílohu, zvukovou nahrávku a stránku v aktuálním souboru. Ukázka, jak připojit k výukovému souboru přílohu.
 • SMART Notebook - Herní plány a hry na interaktivní tabuli
  Ukázka herního plánu v prostředí softwaru SmartNotebook. Hry jsou dobrým prostředkem, jak lze zábavnou formou  s dětmi procvičit probranou látku. Vysvětlení postupu, jak vkládat odkazy na stránky v příslušném souboru.
 • SMART Notebook - Jak na domino na interaktivní tabuli
  V Galerii SMART Notebooku jsou zajímavé toolkity, které vám umožní vytvořit domino. Podívejte se, jak na to.
 • Mandaly na interaktivní tabuli
  Mandaly se využívají, mimo jiné, jako nástroj k sebepoznání. Mohou vznikat nádherné barevné obrazce. Můžete je s úspěchem využít i při procvičování číselných operací, opakování písmen, slabik a podobně.